Bio oleje

Že s naším stravovaním nie je čosi v poriadku, na to už prichádzajú aj mladí ľudia. A tým nemyslím len chuť jedál v školských jedálňach. Sami na sebe možno ešte nepozorujete zdravotné ťažkosti, ale celkom iste cítite pokles fyzickej výkonnosti a prvé náznaky nadváhy. Vybehnúť schody do piateho poschodia už nie je také jednoduché a ani letný výšľap na neďaleký hrad nie je taký príjemný, ako si ho pamätáte z pred pár rokov. V čom je pes zakopaný?

Je ťažké pre mnohých pripustiť, že za všetkým dobrým aj zlým je jedlo. Pretože vodu pijeme všetci v meste tú istú a aj vzduch dýchame ten istý a keby aj nebol úplne najčistejší, podmienky sú pre všetkých rovnaké. Rozdiel je len v tom, čo jeme, kedy to jeme a koľko toho jeme. A ako sa k tomu hýbeme.

Môžete namietať, že v reštaurácii, kam chodievate na obedové menu, tiež nie je veľmi na výber. To je ale iba výhovorka pohodlnosti. V mnohých reštauráciách sú ústretoví a vedia vám pripraviť odlišné porcie od bežných. Viacej zeleniny na úkor zemiakov alebo ryže alebo viacej príloh namiesto mäsa, ak inklinujete v vegetariánstvu. Celkom určite ale pre prípravu porcií pre vašu partiu nebudú používať iné oleje alebo dochucovadlá do jedál.

panenaskýolivovyolej

A presne v týchto detailoch môže byť skrytý rozdiel medzi zdravým stravovaním a prejedaním sa balastom s umelými chuťami. Riešením je pripravovať si svoj obed do práce doma, taká domáca verzia krabičkových diét. Alebo úplne najlepšie je variť si doma svoje večere a víkendové jedlá zo surovín, ktoré považujeme za kvalitné a zdraviu prospešné. Namiesto lacných tukov často pochybného zloženia využívať na prípravu jedál pre seba a svojich najbližších bio oleje nie len preto, že sú bio, ale preto, že svojím zložením nepoškodzujú náš organizmus.

Mnohé bio oleje sa používajú nie len na varenie a pečenie, ale aj ako ochrana či liečenie pokožky. Z najznámejších sú to kokosový olej alebo čajovníkový olej so svojimi dezinfekčnými účinkami, ktorý lieči problémy pokožky a pleti.

teebaumol

Začať žiť zdravo nemusíte skokovo takzvaným „hurá systémom“. Začnite postupne malými krôčikmi, malými zmenami vo svojom živote docielite výrazného zlepšenia zdravotného stavu aj osobnej pohody.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *