Hrkofest 2014

Mnohí sa pýtate na rôznych diskusných stránkach,  či bude aj tento rok festival hudby Hrkofest 2014 na letisku Sklabiná. Vlaňajší termín toho festivalu sa nezadržateľne blíži a preto je namieste otázka: Bude Hrkofest 2014 a kde sa dajú kúpiť lístky na festival?


Podľa ohlasov v minulosti bol Hrkofest vyhľadávaný mládežou z okolia. Veľa hudobných skupín, lacné pivo a pobyt v prírode mimo dohľadu rodičov a iných nepríjemných dospelých láka k návšteve. Tak ako, bude tento rok festival Hrkofest?

Na úvod zhrnutie stručných faktov

V roku 2013 sa Hrkofest konal na letisku v Sklabinej v termíne 21.6-22.6.2013.

Tento rok vychádza víkend konania Hrkofestu, resp. piatok a sobota, na dátum 20. a 21. jún 2014. Čo je veľmi podobné minuloročnému Hrkofestu, tak hádam niekto nepríde podľa dátumov v nedeľu večer! To by na letisku v Sklabinej už nič a nikoho nenašiel!

Letisko Sklabiná je stále na svojom mieste, aj keď nový vlastník s ním môže mať iné záujmy a iné plány. No asfaltová plocha je stále na mieste, pravdepodobne aj prípojky elektriny a vody, takže z tohto pohľadu by nič nebránilo rozložiť stage, postaviť stánky a začať čapovať pivo a variť párky či klobásy. Len aby bolo dosť návštevníkov festivalu, ktorí by to stíhali všetko pojesť!

Firma Hrko, ktorú má Hrkofest v názve, má síce svoje najlepšie roky za sebou, no festival v minulosti aj tak organizovala, iná firma, ktorá s Hrko nemá nič spoločné. Takže tu nehrozí žiadny problém, ktorý by bránil konaniu festivalu Hrkofest 2014.

Ľudia, ktorí v meste sa najviac angažovali pri konaní festivalu, sa stále ukazujú, a zrejme aj svoje schopnosti za rok nestratili, takže by mohli využiť všetky svoje sily a schopnosti, aby sa Hrkofest 2014 konal tak, ako si ľudia naň zvykli.

Miesta, kde sa lístky predávali v minulosti, stále fungujú, takže ani so vstupenkami problém byť nemusí. Dokonca aj kúpalisko v meste Veľký Krtíš pre tých, čo nechcú celý deň tráviť len na festivale, sa pripravuje na otvorenie letnej sezóny.

Otázne je, ako to bude s kyvadlovou dopravou, radšej na to nespoliehať.

Dlhodobá predpoveď počasia sľubuje na jún pekné a slnečné počasie, ktoré praje každému festivalu, nie len Hrkofestu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *