Archív kategorií: Drevodomy

Nátery krytín

Nátery striech sú jednou z pravidelných údržbárskych činností na budovách. jedná sa predovšetkým o nátery plechových krytín, ale tiež nátery pálených, eternitových či betónových škridiel. Na trhu je v súčasnej dobe viac druhov náterov, ktoré možno použiť. V zásade sa rozdeľujú podľa zloženia na akrylátové a syntetické. Akrylátové farby sú vodou riediteľné a sú oveľa šetrnejšie k životnému prostrediu.
Čítať viac Nátery krytín

Úsporné vykurovanie pre drevostavby

Výborná izolácia sendvičových stien a vysoký tepelný odpor konštrukcie drevostavby zaručuje veľmi nízke tepelné straty domu a rovnako nízka je aj spotreba energie. Náklady na vykurovanie rodinných domov z moderných konštrukcií na báze dreva s dostatočnou hrúbkou tepelnej izolácie sú podľa skúseností užívateľov oveľa nižšia ako u domov z klasických materiálov.
Čítať viac Úsporné vykurovanie pre drevostavby

Sádrokartony a suché stavby

Pre tých, ktorí nevedia o čo sa jedná, existuje jednoduché vysvetlenie. Úplným základom pre suchú stavbu sú sadrokartónové a sadrovláknité dosky. Drevené dosky sa potom používajú na opláštenie drevených alebo kovových konštrukcií. Príslušenstvo, ktoré je veľmi dôležité rozhodne patrí medzi potrebný doplnok. Patria medzi ne tmely, výstužnej pásky, tepelná izolácia či rôzne upevňovacie prostriedky.
Čítať viac Sádrokartony a suché stavby

Drevené domy

Predstavte si pokoj a pohodu pri krbe v drevenom dome. Atmosféra tejto stavby je úplne úžasná. Výstavba zrubových domov nie je nijako časovo náročná a cena týchto stavieb je v porovnaní s murovanými domami rovnaká. Prečo sa teda nezahrnúť do luxusu drevostavieb, ktoré sú špecifické ako vzhľadom, tak klímou vnútri? Kúpte si ekologický dom s výbornými tepelno-izolačnými vlastnosťami a začnite si svoj ​​život užívať. Čítať viac Drevené domy