Web video

Web video je najlepšia forma ako odštartovať vo vašej spoločnosti videoprodukciu.

.

   Pri web videu postačuje menšie rozlíšenie (postupne sa štandardizuje rozlíšenie 400×300 px). Pri zadaní iného rozlíšenia majte na pamäti, že prehnané požiadavky na rozlíšenie sú pre internetové použitie nepotrebné a pri náročnejšej videoprodukcii výrazne navyšujú cenu. Výsledné web video väčšinou nepresahuje veľkosť 20 MB.

.

   Pri návrhu a príprave scenára pre video majte na pamäti, že cieľová skupina diváka pozerajúca na web video má svoje špecifiká. Preto prípravnú fázu nepodceňujte a poriadne prekonzultujte.

.

Dôležité pri realizácii videa je zakomponovanie grafických prvkov, ktoré zachovajú rovnaký dizajn s vašou web stránkou a firemnými prezentáciami.

.

   Pri implementácii web videa do firemnej web stránky je potrebné si pre zadávateľa ustriehnuť, aby sa pri prehrávaní videa prehrávalo v samostatnom (novom) okne. Veľmi užitočné je umiestniť si na web stránke samostatný odkaz, ktorý slúži na stiahnutie. Nezabúdajte, že aj video je Vaša reklama!

.

   Pri náročnejšej videoprodukcii, ako je napríklad TV spot, určite stojí za zváženie si nechať upraviť formát aj pre použitie na internete a implementovať TV spot ako formu prezentácie na úvodnej web-stránke.

.

Špeciálna forma použitia videa implementovaného do web stránky je použitie web-video moderátora.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *