Úsporné vykurovanie pre drevostavby

Výborná izolácia sendvičových stien a vysoký tepelný odpor konštrukcie drevostavby zaručuje veľmi nízke tepelné straty domu a rovnako nízka je aj spotreba energie. Náklady na vykurovanie rodinných domov z moderných konštrukcií na báze dreva s dostatočnou hrúbkou tepelnej izolácie sú podľa skúseností užívateľov oveľa nižšia ako u domov z klasických materiálov.

Kvalitná izolácia v stenách a stropoch drevostavieb znižujú tepelné straty, v drevostavbách sa tiež lepšie rozkladá teplota. Drevostavby umožňujú komfortné vykurovanie elektrickým kotlom, kedy spotreba je nízka a navyše je ďalšia úspora daná lacnou sadzbou dodávateľa elektriny.

Drevo dokáže vyrovnávať vlhkosť v interiéri a podobné vlastnosti má tiež sadrokartón. V drevostavbách je preto stabilná klíma a tieto rodinné domy ponúkajú ideálne bývanie aj pre astmatikov a alergikov. Drevostavby majú navyše výborné tepelno-izolačné vlastnosti. Vyššia povrchová teplota dreva sa kladne prejavuje najmä v zime, kedy je v drevostavbe príjemné teplo a na vykúrenie stačí úsporný vykurovací systém.

Rodinné domy na kľúč, stavané modernou technológiou sú v porovnaní s murovanými domami lacnejšie už pri investícii do samotnej výstavby.

Ich nízka ekonomická náročnosť pri výstavbe nového bývania a lacná energetická prevádzka určujú drevostavby na kľúč ako moderný trend bývania.

Drevostavby sú bezpečné a je ich možné stavať aj v oblastiach, kde je možné očakávať extrémne letné teploty alebo tuhej zimy. Výhodou je aj nízka hmotnosť stavby a protipožiarnu odolnosť plášťov budovy. Drevostavby Vám poskytujú skutočne komfortné bývanie. Rodinný dom môže mať veľkosť či dispozičné usporiadanie jednotlivých miestností podľa Vašich potrieb a požiadaviek. Drevo ako také navodzuje pocity pohody, prináša relaxáciu a ponúkajú príjemné bývanie v súlade s prírodou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *