Permanentka alebo vlastná vírivka?

Nedávno sme boli na návšteve u staršieho manželského páru. A ako už to tak býva, prišla reč aj na choroby tiel a ako na ne. Začína jeseň, ochladzuje sa a telo o sebe dáva poznať o niečo viac, než tomu bolo v lete, keď bolo pekne prehriate od slniečka.

No a známa prišla s tým, že na neďalekom kúpalisku rekonštruovali nielen bazény, ale aj hlavnú budovu a zariadili v nej niečo ako kúpele. Rôzne druhy sauny, masáže, vírivky, skrátka tomu hovoria wellness. Nikto nevie, čo to slovo presne znamená, ale každý ho užíva ako zaklínadlo alebo všeliek.

Známa vyskúšala bublinkovú kúpeľ a veľmi jej vraj pomáha na jej boľavé rameno. Jednotlivý vstup ale stojí do wellness asi 15 eur, ale permanentka na celý rok len 150 eur a je v tom 50 vstupov. Či vraj si ju nekúpime tiež a môžeme jazdiť jedným autom spolu.

Nehľadiac na to, že my doma vodu moc nemusíme (tým nechcem povedať, že sa neumývame, len bazény nás nelákajú), tak voda, teplá alebo studená, naším bolestiam neprospieva, to skôr pohyb, prechádzky alebo jazda na bicykli. Máme to už vyskúšané. A že by sa mi chcelo jazdiť 15 km do wellness a potom späť každý týždeň, to tiež nemôžem tvrdiť.

„A už ste videla vírivky do domu?“ pýtam sa pani. Majú totiž celkom veľký dom, deti už majú svoje rodiny, chodia už len na návštevy. Čo tak prerobiť dolnú kúpeľňu, predávajú sa pre ne celkom zaujímavé vírivé vane a potom nikto nemusí nikam jazdiť, strácať čas v aute a báť sa, že mu časť permanentky do wellness prepadne alebo ľutovať, že ju nevyužil a všetko preto vyšlo drahšie.

Vlastná vírivka je fest dobrá vec.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *