Oddych pre nohy

Leto vám dáva zabrať? Sú vaše voľnočasové aktivity náročné? Celý týždeň v jednom behu a počas voľných dní sa vyberiete s priateľmi na výšľap do prírody alebo trávite večery tancovaním a zábavou? Že máme nejaké nohy si uvedomíme až vtedy, keď nás bolia a svoju únavu nám začnú dávať najavo týmto spôsobom. Preto aj nohám doprajme odpočinok, najlepšie aktívny odpočinok.

Málokto si môže dovoliť ten luxus celý deň nič nerobiť, len ležať na gauči alebo sedieť v kresle s vyloženými nohami. Pečené holuby nikomu nepadajú do úst samé a preto sa musíme celý deň mrviť. A nohy si zase neodpočinú. Najhoršie, čo pre ne môžeme urobiť je to, že ráno vypadneme z domu, kam sa vrátime až večer. A celý ten čas sú naše chodidlá uväznené v jedných a tých istých topánkach či športovej obuvi. A nohy aktívnej ženy môžu byť rady, že nestrávia celý deň v lodičkách na vysokom opätku!

Ako to teda zariadiť, aby sme nohy odmenili za vernú dlhoročnú službu a súčasne im dopriali oddych a pritom nemuseli povinne cez deň ležať niekoľko hodín? Keď musíme byť v pohybe, keď musíme tráviť čas v kancelárii prácou, nie len kávičkovaním, keď aj doma musíme sa pohybovať po celom byte, lebo si nemôžeme dovoliť len oddychovať?

763_600

Riešenie je veľmi jednoduché. Treba sa na pracovisku prezúvať. Aj keď prídeme z mesta v elegantných a štýlových, no možno málo pohodlných topánkach, nemusíme v nich byť celý deň. V kancelárii sa prezujeme, veď aj tak je v nej celý rok vďaka klimatizácii stále rovnaká teplota. Ortopedické šľapky umožnia chodidlám dýchať, uvolniť sa. Masážna stielka pri každom kroku jemne premasíruje a tým aj prekrví celé chodidlo. V takejto obuvi nám nohy nebudú cez deň puchnúť ani sa veľmi potiť a v podstate si odpočinú, aj keď sme neustále v pohybe.

Rovnako tak doma v predizbe vás môžu čakať vaše ortopedické šľapky, keď sa vrátite z práce alebo z ťahu s priateľmi. Prezujte sa do aktívneho pohodlia, premasírujte nohy a buďte pripravený na ďalší náročný deň na nohách. Či už v práci alebo s priateľmi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *