Málo priestoru? Poradíme vám ako to vyriešiť

Ak bývame v paneláku a nemáme bohatého strýka, ktorý by nám kúpil veľký byt, musíme niekoľkokrát za život svojej bývanie meniť. Predsa len náklady za užívanie bytu nie sú malé a je rozumné prispôsobiť svoje bývanie svojej životnej situácii a momentálnym príjmom. A tak nám neostáva, než hľadať nový byt a sťahovať sa. Aj niekoľkokrát za život.

Typicky mladý človek po škole si nájde svoje prvé dobré zamestnanie ďaleko od domova a prenajme si krátko na to svoj ​​prvý byt. Väčšinou malý, aby zbytočne neplatil za priestor, ktorý nevyužíva. Stačí však stretnúť ženu svojho života a zrazu zisťujú, že obývajú malý priestor na to, aby v ňom založili rodinu. A tak začína prvý hľadania a prvé počítanie.

Odborníci pomôžu nájsť byt

Málokto sa rodí ako realitný maklér a málokto má po práci čas obchádzať mesto a hľadať ponuky na predaj bytov. Predsa len je ďaleko výhodnejšie venovať sa svojej práci a zarábaniu peňazí a odborné aktivity prenechať tým, ktorí ich zvládajú najlepšie. A čím väčšie mesto, v ktorom pracujeme a hľadáme nové bývanie, tým je táto výhoda a teda aj úspora výraznejšie. Keď hľadáte lukratívne byty na predaj, vyberiete si v pohodlí na webe, overíte veľkosť bytu aj jeho dispozíciu, lokalitu a porovnáte s vašimi nárokmi a finančnými možnosťami.

Niekto dáva prednosť panelákovému bytu pred rekonštrukciou, aby si sám upravil bývanie podľa svojich predstáv o materiálu a zariadení, iný možno uprednostní už zrekonštruovaný byt, len sa nasťahovať. Malý priestor súčasného bytu môže viesť k rozhodnutiu zaobstarať si starší murovaný byt z tehál, ktorý ponúka výborné možnosti zmeny dispozície bez nutnosti zápasiť s betónovým panelom.

A ak vo vašej životnej situácii naopak riešite problém prázdneho bytu po odchode detí za novými rodinami, vymeňte súčasný byt za malý, priestor tak lepšie zužitkujete a ešte ušetríte. Za zvyšné peniaze môžete ísť na dovolenku, na ktorú ste doteraz nemali čas.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *