Kúpacie jazierka

Máte radi vodu? Nemyslím na pitie, myslím na plávanie a kúpanie. V lete to je nie len osviežujúci spôsob trávenia voľného času. Pre mnohých ľudí je to aj rekreačný šport, ktorým sa udržiavajú fit alebo rehabilitácia, ktorá im pomáha zvládať problémy s chrbticou alebo kĺbmi.

Vo väčších mestách máme možnosť navštevovať plavárne. Väčšinou kryté a s bazénmi. Hranaté, sterilné, voda dezinfikovaná chémiou. Plávať sa tu dá, ale je to stále také umelé. Rybníky a jazerá v prírode poskytujú oveľa lepšie podmienky na rekreáciu a aj šport.

Ľudia s dosť veľkými pozemkami si vedľa domu nechávajú postaviť prírodné kúpacie jazierka, ktoré plnia nie len rekreačnú, ale aj okrasnú funkciu a prítomnosť vody zlepšuje aj mikroklímu celej záhrady. Zaplávať si tak môžete v prírodnom prostredí, ale v súkromí a v jazierku tiež môžete chovať ryby a pestovať vodné rastliny. Aby voda dostatočne cirkulovala aj na menšej vodnej ploche, o to sa postará jazierkové čerpadlo vhodnej veľkosti. Prísuny kyslíka do vody rieši malá fontánka, ktorá je zároveň estetickým prvkom vodnej plochy.

kúpacie jazierko

Aby kúpacie jazierko správne fungovalo, musí spĺňať niekoľko parametrov, medzi ktoré patrí správna hĺbka jazierka v jednotlivých častiach, primeraná plocha hladiny k objemu vody a samozrejme musí byť zaistená filtrácia vody aj jej okysličovanie. Keď si necháte navrhnúť a zrealizovať váš nový bio bazén skúsenou firmou, bude spĺňať všetky náročné parametre a vhodne zapadne do priestoru, ktorý máte k dispozícii. Keď k nemu postavíte malé mólo, trebárs aj s pergolou, kúpacie jazierko sa stane príjemnou oázou oddychu nie len pre plavcov, ale aj pre ľudí, ktorí uprednostňujú pred plávaním slnenie. A získate tiež miesto na vyšantenie sa vašich detí.

Tak prečo by ste chodili do krytej plavárne alebo aquaparku, keď všetku tú zábavu aj radosť vám poskytne vaše vlastné kúpacie jazierko?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *