Interiérové prvky

Byt v paneláku vyzerá jeden ako druhý, pretože majú rovnakú dispozíciu a sú ich postavené stovky a tisíce. Úplne rovnakých. Avšak môžeme sa v nich cítiť dobre a spokojne, keď sa nám podarí ozvláštniť ich možno drobnými, zato dôležitými stavebnými prvkami. Bez veľkých rekonštrukčných prác. Aké sú teda možnosti použitia interiérových stavebných prvkov v bežných bytoch a domoch?

Najčastejšou otázkou, ktorú asi majitelia bytov riešia, je dispozičné usporiadanie a občas nevhodne umiestnené dvere do miestností. Ak sa rozhodujete zrušiť niektorú miestnosť či rozdeliť veľkú na dve menšie, alebo len posunúť priečku, zvážte murovanú priečku a do nej stavebné puzdro, s ktorým vám žiadne dvere nebudú prekážať. Vhodné sú nielen pre bežné jednokrídlové, ale aj menej rozšírené dvojkrídlové zasúvacie dvere. Stavebné púzdro je bezbariérové​​, teda vhodné do bytov pre rodiny s malými deťmi alebo pre seniorov s obmedzenou pohyblivosťou.

Problém prekážajúcich dverí vyriešia tiež posuvné dvere bez nutnosti búrať a murovať. Interiérové ​​celosklenené alebo drevené posuvné dvere sa montujú na stenu, prípadne do stropu. Ich výhodou je ľahká manipulácia a úspora miesta v priestore, pretože posuvné dvere nikde neprekážajú.

Sklenené steny

Sklo je tuctovym štýlovým materiálom v interiéri. Neslúži iba ako materiál pre úžitkové predmety, ale môže byť vydareným stavebným prvkom. Vzdušné celosklenené steny nemusia byť použité len vo veľkých halách kancelárskych budov. Nájdu svoje uplatnenie aj v bytoch pri čiastočnom oddelení kuchyne od obývacej izby.

V kuchyni nájde svoje miesto aj novinka grafosklo ako výrazný grafický prvok a obloženie linky. Celosklenené prvky so zalaminovaným vzorom alebo aj textíliami môžu niesť motív podľa vášho výberu vrátane farebnej fotografie.

Schody a zábradlia

Aj keď na našom webe opisujeme prevažne možnosti úpravy vášho bývania podľa najnovších trendov a designu, nemálo z vás vlastní taky víkendové chaty a chalupy. Najmä tam pre prístup na povalu využijete sťahovacie schody do úzkeho priestoru. Pretože až tak často na pôdu zase nechodíme, nie je nutné, aby nám schody zaberali miesto celý rok. Sťahovacie schody jednoducho zabudujete do stropu a použijete len vtedy, keď to potrebujete. Výhodou je ich zateplenie, takže sa nemusíte obávať tepelných strát na tomto mieste.

Naopak dennodenne využívame schodisko v poschodových chalupách alebo domoch a preto by sme si mali na nich dať naozaj záležať. Dôležitý je nielen dizajn schodiska, ale aj jeho praktickosť a funkčnosť. Na výber máte vnútorné i vonkajšie točité schodisko, segmentové, bočnicové schodisko, kombinované, celodrevené aj celokovové schodisko.

Pre vašu bezpečnosť má mať každé schodisko kvalitné zábradlie. Jeho primárnou úlohou je zaistiť bezpečnosť pohybu po schodoch, ale na druhú stranu, prečo by vaše zábradlie nemalo vyzerať pekne? Či už s prútovou, sklenenou alebo lankovou výplňou, podľa štýlu vášho domu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *