Gastronómia

Pre mnohých je to synonymum varenia a jedenia. Keď však nechcete spomínať na školské jedálne a závodné kuchyne a chcete zažiť, čo tento pojem v skutočnosti znamená, vyrazte v lete do Vysokých Tatier. Zabudnite na batoh i tenisky a vyspávanie pod stanom. Čakajú na vás skutočné gurmánske zážitky pod štítmi veľhôr.

Naše slovenské veľhory pozná každý. Aspoň z počutia. A keď sa povie Vysoké Tatry, väčšine prídu na um skalné štíty alebo skokanské mostíky. Ale Vysoké Tatry to nie je len Štrbské Pleso, lanovka na Solisko alebo kúpeľné domy. To nie sú len pešie túry a výstup na Rysy. To sú aj prechádzky malebnými mestečkami alebo výborné jedlá s atmosférou, ako ponúka aj Tatranská Lomnica. Skutočné gurmánske zážitky s výhľadom na nádherné hory.

A výhľad na hory so šálkou v ruke v nadmorskej výške 2634 metrov nad morom si doprajete iba na Lomnickom štíte. V takej výške chutí káva inak, ako ste zvyknutý „tam dole“. Celý čas v lanovke pri ceste hore si môžete predstavovať, čo vás asi čaká a cestou dole o tom rozprávať s ostatnými. Sú zážitky, na ktoré sa nezabúda.

káva na Lomnickom štíte

A ak vás v živote čaká prelomový bod, plánujete spojiť svoju budúcnosť so ženou vášho života, tak potom romantická večera pri sviečkach je tým pravým spôsobom, ako získať jej odpoveď. Diskrétna súkromná obsluha, hviezdy nad hlavou a skvelé jedlá. Láska skutočne ide cez žalúdok, a keď chcete, aby vám vaša partnerka varila po celý zvyšok života, doprajte jej tú rozkoš a pripravte tento jedinečný gurmánsky zážitok pre vás oboch.

Spoznajte Vysoké Tatry z inej stránky, ako ich poznajú ostatní turisti. Bez vibramov a nepremokavej bundy. Užite si pár dní v našich veľhorách tak, že na ne do smrti nezabudnete a vždy sa sem budete chcieť vracať. Veď sa môžete vrátiť kedykoľvek. Ani autom ba ani vlakom to nie je ďaleko z ktoréhokoľvek konca Slovenska. Máte voľných pár dní alebo víkend? Vysoké Tatry a gastronomické zážitky vás čakajú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *