DREVO – prírodný materiál, ktorý v nás vyvoláva POCIT POHODY, BEZPEČIA A TEPLA

Eurookná sú ďalším hlavným sortimentom, ktorý firmy ponúkajú. Drevo je prírodný a ekologický materiál, ktorý sa teší veľkej obľube. Jeho vzhľad je estetický, masívny a navodzuje dojem luxusu, a tiež lepšie drží stálu farbu.

Drevené okná sú vyrábané v rôznych variantoch, v modernom dizajne a všetky spĺňajú potrebné normy kladené na tepelno izolačné vlastnosti. Drevo má veľmi dlhú životnosť, je stále, pevné, dobre tvarovateľné a variabilné, nevytvára elektrostatický náboj, a preto nepriťahuje nečistoty. A hlavne – drevo dýcha! Vďaka svojej prirodzenej priedušnosti vyrovnáva vlhkosť v ovzduší a pozitívne pôsobí na organizmus. Je to spôsobené aj tým, že eurookná majú veľmi dobré tepelné i zvukové izolačné vlastnosti. Tak je tu možnosť pohodlných dodatočných opráv, čo u klasického plastového okna možné nie je.

Veľmi obľúbeným dreveným oknom, ktoré je medzi zákazníkmi žiadané, je eurookno vyrobené z trojvrstvovej lepenej lamely zo drevín, ako sú smrek, borovica, drevina Meranti alebo klasický dub.

Výroba eurookien

Drevené hranoly je možné vyrobiť s vonkajšími lamelami nenapojovanými alebo s napojovanými. Kvalita je vždy rovnaká, len sa však líšia výsledným estetickým dojmom. Výroba okien sa od minulosti značne zdokonalila a získala vysokú kvalitu a dlhšiu životnosť. Najprv sa okno vybrúsi do hladkého povrchu, potom je máčané do prvej vrstvy (impregnácia) a nakoniec sa prevedie nástrek presne danej hrúbky vodou riediteľného akrylátového laku, ktorý má veľmi vysokú odolnosť proti nepriaznivým vplyvom. Tieto okná sú k dostaniu v mnohých farebných variantoch a vďaka výrobe na mieru je možná ktorákoľvek tvarová varianta.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *