Dovolenka lietadlom z Prahy

Nie je tajomstvom, že rád jazdím autom, aj veľké diaľky mi skôr robia radosť, než ma unavujú. Ale sú miesta, kam sa autom dostanete za takú dobu, že sa ani nestihnete vrátiť domov v čase, ktorý máte vyhradený. Napríklad pre dovolenku. Takže je lepšie naozaj na dovolenku letieť.

Niekto hovorí, že letieť k moru trvá rovnako dlho, ako ísť autom. Transfer na letisko, čakanie na odbavenie, v cieli to isté. Možno k Jadranu, ale ak mierite za teplom trochu ďalej, ako sú zájazdy nemeckých ck, tak už sa letieť oplatí. Nie, že by ma nebavilo ísť svojím autom diaľkam ústrety, ale na Maledivy by som sa rovnako autom nedostal. Možno by som to mohol skombinovať, časť dovolenky by som išiel autom a spoznával kraje na trase a časť by som absolvoval pasívne, využil by som plavby loďou. Na väčšej lodi ako výletné na priehrade som ešte nebol, takže by som si skúsil taky orientačný beh po zaoceánskom parníku a jeho palubách. Iba navštíviť všetky reštaurácie a bary, čo by zabralo času. Dalo by sa to nazvať okružnou plavbou?

Mám rád nemeckú precíznosť, preto sme rád, že do Ázie môžem odletieť dnes už z Prahy a nemusím kvôli tomu až do Nemecka. Aj keď ich diaľnice a možnosť dupnúť na plyn, to ma vždy teší, keď tam idem autom.

Thajsko

Takáto exotická dovolenka v Thajsku už nie je vôbec nedostupná a nezáleží, či chcete ležať celý čas na pláži alebo podniknúť dobrodružnú cestu do vnútrozemia. Len mám pôct, že tam jazdí snáď už každý. Takže asi vyberiem niečo iné, pozriem sa na last minute zájazdy a niečo si vyberiem naozaj na poslednú chvíľu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *