Dátová SIM karta s nekonečnými volaniami a neobmedzenými dátami

Súčasná situácia na mobilnom trhu nikdy nebola pre nás zákazníkov lepšia. Vojdete do predajne, zakúpite si základnú ponuku a už len voláte, posielate textové správy a surfujete do aleluja. Žiadne zdĺhavé prepočítavanie, či sa vám to oplatí alebo nie. Už na prvý pohľad je každému jasné, že nastala doba absolútnej slobody v používania mobilných služieb.

Ako je to možné? Mobilní operátori časom pochopili, že nemôžu donekonečna ťahať svojich klientov za nos bombastickými, neúplnými a dvojzmyselnými vyjadreniami k svojim produktom a službám. Kedysi sa tak obchodovať dalo, pretože bežný potencionálny zákazník nemal dostatok príležitostí si tieto tvrdenia v dostatočnej miere overiť.

Potom len premožený návalom reklamy kúpil a až prax mu ukázala, či dobre, alebo sa zas a znovu sekol ako obvykle. Dokonale unavený už ani nemal síl zájsť ku konkurencii, kde ho beztak čakalo niečo podobné len v inom obale.

Včera bolo včera, dnes je dnes

Našťastie táto doba je dávno preč. Dnes si zákazník aj vďaka internetu dokáže v plnej miere skontrolovať pravdivosť reklamných sloganov a okamžite ich porovnať s tými konkurenčnými. A buď ho to osloví, alebo nie. Nemusí zbytočne mrhať drahocenným časom a drať topánky smerom do predajne.

Slovenskí mobilní operátori to vedia a tak museli voľky, nevoľky s pravdou von – a nielen to. Aby boli konkurencieschopní a nestratili už zazmluvnených zákazníkov, stlačili ceny za poskytované produkty a služby na najnižšiu mieru aká kedy u nás bola.

Vieme to podľa seba. To, čo nám kedysi stačilo tak na týždeň, dva tak dnes pri rozumnom využívaní s tým vystačíme aj niekoľko mesiacov. Ba poznáme prípady, kedy úplný základ v ponuke vystačil jednému človeku aj vyše roka. Pravda, volal, posielal textové správy a surfoval po internete iba sporadicky, no nemusel sa vedome obmedzovať. To, čo potreboval vybaviť, to aj vybavil a niečo mu ešte zostalo. Paráda, no nie?

Stačí vám úplný základ a ste súčasťou mobilného sveta

Pýtate sa ale, ako je to ale možné? Tak napríklad mobilný operátor 4ka má v momentálnej ponuku dátovú SIM kartu len za 4 eurá. Poviete si, že nič extra… Veď kedysi predávali operátori základ za 8 EUR – takže ušetríte iba polovicu. Áno, máte pravdu, ušetríte iba polovicu, ale to nie je všetko.

Táto SIM karta vám umožní volať iba za 4 centy za minútu a toľko isto stojí poslanie jednej textovej správy. No bonus k tomu navyše. Od 3. minúty voláte v rámci celej Európskej únie úplne zadarmo. Taktiež vás ale bude určite zaujímať ako je to s využívaním internetu. Za 1 MB dát zaplatíte iba jeden cent.

Zoberme si ešte jednu podstatnú vec ktorá je skôr technického charakteru. Iste ste si všimli, že od istého času sa hlasové, textové a internetové služby rátajú na bity. To okrem iného sprehľadňuje ceny poskytovaných služieb a zároveň ich dovoľuje variabilne striedať podľa vlastnej ľubovôle.

Tak za štartovacie 4 eurá plynule prechádzate bez akýchkoľvek obmedzení z jednej služby do druhej a z nej do tretej. Tým, že tento základ nie je ničím podmienený, môžete ho využívať absolútne bez akéhokoľvek časového obmedzenia.

Ultravýkonný internet vás spojí so športovým svetom

Celé toto podčiarkuje aj kvalita internetového prenosu, ktorá je zabezpečená tým najmodernejším mobilným signálom s obchodným názvom 4G/ LTE. Ide o poslednú hojne používanú generáciu šírenia mobilného signálu, ktorého pokrytie ja už iba dve desiatky percent od maximálnej stovky. Nehovoriac o tom, že mobilní operátori sľubujú ďalšie rozširovanie.

Nemusíte sa teda obávať, že by vás v takomto prípade operátor nechal v štichu. Ak by ste sa náhodou dostali mimo signál, poskytne vám frekvenciu konkurencie v podobe 3G siete a v pohode tak budete pokračovať vo využívaní služieb.

Na niečo sme však ešte zabudli, hlavne v súvislosti s nadchádzajúcimi športovými udalosťami, ako sú Majstrovstvá sveta v futbale, Tour de France a jesenná Liga národov, mnoho ľudí nebude môcť sledovať športové zápolenia v priamom prenose, pretože buď budú v tom čase v práci alebo na cestách.

A práve vtedy vám príde mimoriadne vhod spomínaná SIM karta. Stačí si len zakúpiť dátový balík za 2 eurá s objemom 1 GB a máte po starostiach. Buď na internete, alebo cez digitálnu televíziu v mobile vám nič neunikne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *