Cestovné poistenie

Opúšťate v lete svoju domovinu a spoznávate iné kraje a iné mravy? Či už idete s batohom na chrbte alebo cestujete vlakom alebo sa veziete svojím autom, či už idete len do ďalšej doliny na festival alebo do inej krajiny na dovolenku, pamätajte, že tam na vás čakajú nie len príjemné prekvapenia. Je dobre byť pripravený, je dobré byť poistený.

Každé auto, každá motorka, každé motorové vozidlo musí byť u nás povinne poistené. Týmto poistením je ale hradená iba škoda, ktorú my ako vodiči spôsobíme svojou jazdou či nehodou inému. Ak očakávame, že poisťovňa zaplatí škodu na našom aute pri našej nehode, potrebujeme havarijné poistenie. Najmä vodiči, ktorí jazdia málo, považujú túto poistku za zbytočnú. Je tomu naozaj tak alebo sa jedná o nepodložený mýtus?

Vodič, ktorý jazdí málo, má menej skúseností. To ale neznamená, že má menšiu šancu na spôsobenie kolízie. Je to naopak, menej skúseností znamená viacej problematických situácií na ceste a väčšie riziko zlého riešenia dopravnej situácie. K tomu prispieva aj únava z dlhej cesty. Uvažovali ste uzavrieť havarijné poistenie na dovolenku? Nemusíte ho platiť, keď stojí auto v garáži a ochránite svoje úspory v čase, keď idete na letnú alebo aj zimnú dovolenku. Pretože platiť z vlastného opravu pokrčených blatníkov, zničeného nárazníka a rozbitých svetlometov poriadne prevetrá peňaženku.

Ako by sa vám páčilo vyskladať si havarijné poistenie podľa rizík, ktoré vám hrozia? Krúpy? Zrážka so zverou? Vandalizmus? A čo tak uzatvoriť havarijné poistenie len na časť roka alebo môcť ho kedykoľvek vypovedať? Potom sa vám bude páčiť krátkodobé havarijné poistenie. S ním sa budete cítiť bezpečne na cestách na dovolenku v lete aj v zime alebo na výletoch. A ušetríte v dobe, kedy autom nejazdíte alebo naozaj len málo po obvyklých trasách, ktoré dobre poznáte.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *