Aj na jar sa lyžuje

Tiež pozeráte z okna kancelárie a namiesto vysedávania za počítačom by ste radšej dýchali čerstvý vzduch? Predstavujete si, ako by ste leteli dolu zasneženým svahom na dobrých lyžiach a vnímali ten adrenalín, ktorý by prúdil žilami? Kvitnúce stromy tomu nenaznačujú, ale sú ešte miesta, kde jar nezavítala a svahy sú pokryté bielou prikrývkou. Aj na jar sa lyžuje, len treba ísť ďalej od mesta.

Aby sme si dosýta užili snehu a zimných radovánok, netreba cestovať ani na Severný pól ani nemusíte navštíviť hory na južnej pologuli, kde vďaka striedaniu ročných období na Zemi je jeseň a pripravujú sa na zimu. Teplota vzduchu nezáleží od vzdialenosti miesta od rovníka, ale tiež od jeho nadmorskej výšky. S každou stovkou metrov výšky nad hladinou mora je vzduch chladnejší a v horských masívoch prečkajú naše leto aj mnohé ľadovce. Takže teraz na jar, kedy sa už v mestách objavujú prví odvážlivci v tričkách s krátkym rukávom a prvé odvážlivkyne s minisukňami, sú neďaleko nás ešte stále miesta, kde vládne zima, teploty sú pod nulou celý deň a lyžovať sa stále dá.

lanovka

Čo potrebujete k zmene vzduchu a namiesto bezduchého ťukania do klávesnice v práci si užívať voľnosti? Zoberte si v práci pár dní dovolenku, spojte ju s víkendom. Zbaľte si svoje veci, kufor pre priateľku, nezabudnite okrem svojich lyží aj jej dámske lyže a vyberte si z aktuálnej ponuky cestoviek ľadovec podľa vášho gusta. Kašlite na premenlivé jarné počasie v meste, kedy raz prší, o chvíľu svieti zubaté slnko, aby ho vzápätí vystriedal nepredvídateľný vietor. Užívajte si pokoja hôr a zážitkov z vášho obľúbeného športu.

okno

A kým si vaša polovička užíva romantiku, ktorú ste pre ňu pripravili, vy si užívajte pri pomyslení, ako zvyšok ľudstva sedí v práci v zaprášenom meste. Hory prinášajú do našich duší pokoj a vyrovnanosť svojou majestátnosťou a neutíchajúcou krásou. Užite si ich naplno, kým nás horúce leto o pár týždňov vyženie schladiť sa do vĺn mora.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *