Tvár potrebuje ochranu

Naša pokožka je najväčším orgánom tela a chráni nás pred nepriaznivými vplyvmi okolia. Nie len pred vetrom či dažďom, ale aj prachom, ultrafialovým slnečným žiarením. Väčšiu plochu pokožky máme počas dňa prikrytú a chránenú odevom, ale najmä na tvári je pleť denno-denne vystavená okoliu. Ak chceme, aby pokožka bola zdravá a svieža, občas potrebuje aj ona ochranu a ošetrenie.

Ľudské telo tvorí z prevažnej väčšiny voda. A počas celého dňa túto vodu z tela strácame. Nie len dýchaním, ale aj potením a vysušovaním pokožky. Suché letné počasie nie je k pleti vôbec prívetivé. Či už horúce slnko alebo suchý vietor ju dokážu pekne potrápiť. Navyše sa na pleti usadzuje prach a zalepením pór jej bráni dýchať. Tomu všetkému nahráva fakt, že v letnom období trávime vonku oveľa viacej času, či už v meste alebo na pláži, športom či pobytom v prírode. Kombinujeme tak dlhšie vystavenie pleti nepriaznivým podmienkam a vysokú teplotu a intenzitu slnečného žiarenia. V mladom veku tieto vplyvy akosi nevnímame, následky sa dostavia v zrelom veku.

pletovykrem

Preto okrem bežného umývania pokožky tváre mydlom je potrebné využiť aj pleťové krémy a nechať pokožku zregenerovať. Na to slúži najmä nočný krém, počas spánku sa pleť zotaví z náročného dňa a pripraví na ďalší pobyt na slnku. A cez deň vašu pleť ochráni denný krém, ktorý zmierni pôsobenie prírody na telo.

Hoci ženy na mužoch často obdivujú ich vrásky okolo očí, hovoriac že im dodávajú šarm a reprezentujú skúsenosti, muži majú na ženách radšej hladkú tvár a mladý vzhľad. Pleťové krémy preto viacej používajú ženy, chcú sa páčiť nie len mužom, ale aj sebe. Hydratačné a omladzujúce krémy sú u nich v kurze. A tak či sa viacej pohybujete v klimatizovanej kancelárii alebo dávate prednosť dlhému pobytu vonku, pleťové krémy by nemali chýbať vo výbave vášho toaletného stolíka. Čím skôr sa začnete venovať ochrane svojej pleti, tým dlhšie si udrží nie len mladý, ale najmä zdravý vzhľad a kondíciu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *