Rolety pre každé okno

Tak ako okná dovoľujú prenikaniu slnečného svetla do miestností a osvetľujú ich, nebránia po zotmení pohľadom zvedavcom do nášho elektrickými svietidlami osvetleného súkromia. Jedným zo spôsobov, ako regulovať alebo úplne zastaviť prenikanie svetla skrz sklenené výplne okien je inštalácia roliet. Aké typy roliet poznáme a ako sa inštalujú?

Rolety na okná slúžia v prvom rade k regulácii množstva vonkajšieho svetla vstupujúceho do miestnosti. Ďalšou funkciou je vytvorenie súkromia vnútri miestnosti pri umelom osvetlení, aby sme neboli pre susedov vo svojej obývačke ako vo výkladnej skrini. Vhodným typom pre to sú látkové rolety, inštalované vo vnútri, ktoré sa používajú v prevedení na jednotlivé sklá alebo v celku na celé okno. Existujú špeciálne typy látkových roliet, ktoré sa montujú na strešné okná.

roleta

Ďalšou funkciou, ktorú plnia rolety, je tepelná izolácia vonkajšieho obvodu budovy. A to ako v lete, keď zatiahnuté rolety bránia zahrievaniu vnútorného priestoru, tak v zimnej vykurovacej sezóne, kedy bránia prestupu tepla z budovy von. V oboch prípadoch znamená inštalácia roliet úsporu nákladov na energiu, v zime nemusíme toľko kúriť, v lete menej často beží klimatizácia. Obľúbené sú vonkajšie rolety, ktoré navyše mechanicky chránia okná pred zlodejmi alebo vandalmi. Často sú využívané ako doplnky balkónov v paneláku, kde s ich pomocou vytvoríme z balkónov uzatvárateľné priestory, v ktorých sa dobre suší bielizeň aj za zlého počasia. Alebo takto ochránime balkónové kvety pred nepriazňou počasia. A samozrejme v sparnom lete sa chránime pred spaľujúcimi slnečnými lúčmi.

zaluzie

Výhodou roliet je možnosť plynule ovplyvňovať intenzitu osvetlenia postupným sťahovaním alebo vyťahovaním roliet. Prednosťou je ich jednoduchá dodatočná inštalácia, aj keď sa s ich využitím v návrhu bývania nepočítalo. Screenové rolety zo skladaného textilného materiálu, dostupné vo viacerých farebných odtieňoch, navyše farebne umocnia atmosféru každej izby v dome.

Ako dodávateľa roliet si vyberte firmu s dlhoročnou tradíciou a spoľahnite sa na kvalitu zamerania, výroby i samotné dodávky roliet do vášho bytu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *