Príčiny detskej inkontinencie

Nie je to nijaká novinka ani moderná civilizačná choroba. Nočné pomočovanie u detí je staré ako ľudstvo samé. Avšak je to jedna z tém, ktorá je medzi ľudmi tabu. Nehovorí sa o nej, lebo sa to považuje za zlyhanie. Ako detí tak rodičov. A tak zatajovaním trpia všetci. Aj postihnutý aj jeho rodina. Pritom by nemuseli.

Dôvodov, pre ktoré deti neudržia moč, môže byť niekoľko. Najčastejšie sa spomínajú zlé sny, nočné mory. A dávajú sa deťom prostriedky na upokojenie alebo bylinkové čaje. Sú ľudia, ktorí deťom pred spaním nedávajú piť a v noci ich budia a preventívne posielajú na WC. To určite ich psychike na pokoji nepridá. Ako by ste sa cítili vy, keby ste vedeli, že vás uprostred noci prebudia, aby ste sa nepocikali? Ja by som sa pocikal strachom už pri tejto myšlienke.

Pritom príčinou detskej inkontinencie môže byť vrodená porucha, často dedičná. Odstrániť sa nám ju nepodarí, ale môžeme minimalizovať následky. V spánku napríklad tým, že použijeme nepremokavú plachtu do postele. Áno, vyrábajú sa také, pretože inkontinencia nie je nič výnimočné. Tak isto sa vyrábajú a bežne predávajú plienkové nohavičky pre deti. S nimi bez obáv môžete ísť s potomkom na výlet alebo na návštevu.

S diagnózou úniku moču sa dá žiť, aj keď sa so zvyšujúcim sa vekom môže prejaviť intenzívnejšie. Alebo aj u ľudí, ktorí o tom ani netušili. Moderné pomôcky dokážu prekonať tento problém každému človeku, bez ohľadu na to, či je príčinou inkontinencie dedičná vrodená chyba, stav po úraze alebo slabšie svaly u ľudí vyššieho veku. Ak máte pocit, že sa vás inkontinencia týka a hanbíte sa spýtať svojich blízkych na podrobnosti, nebojte sa navštíviť svojho lekára a zveriť sa mu. Možno budete prekvapení, aké jednoduché je sa s vaším stavom vysporiadať. Ďalšie užitočné informácie získate aj na webe http://www.tena.sk/.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *