Mať vo veciach poriadok

To by jeden nepovedal, koľko rôznych vecí potrebuje mladý človek. Okrem smartfónu, tabletu či notebooku pre každodenný život aj spústu vybavenia na relax, šport a stretnutia s priateľmi, na dobrodružné výpravy. Každé hobby si vyžaduje nie len čas, ale aj príslušné vybavenie. Kde to všetko dať a kam to všetko bezpečne uložiť?

Kým tablet a notebook sa pohodlne zmestí na stolík v obývačke, postaviť vedľa veľkého LCD televízora horský bicykel by asi priateľka netolerovala. Hoci som už videl pár single odvážlivcov, ktorí takto svoj bike parkujú aj po náročnej túre po zablatených lesných cestách. Keď ale k bicyklovaniu pridáte lezenie po skalách, splavovanie Hrona na jar a sem tam nejaký ten festival, tak obývačka sa nie len, že nehodí, ale je na uloženie potrebného vybavenia skrátka malá. Treba to riešiť od základu.

regal

Poznám ľudí, ktorí to vyriešili v bytovke tak, že si prenajali kočíkáreň, keď už v paneláku nikto nemá malé deti, alebo bývalú práčovňu, keďže automatická práčka je v každej kúpeľni a koberce, ktoré sa v nich kedysi čistili, nahradili plávajúce podlahy, tie sa vysávajú. Susedia si znížili platby za spoločné priestory a mladá partia získala bezpečné miesto na uskladnenie sezónneho športového vybavenia.

Kým bicykle jednoducho opriete o stenu alebo majú svoj stojan, a kajak postavíte šikmo ku stene, ostatné veci by nemali ležať na zemi a ani podloženie paletou nerieši priestorový problém. Skutočne prehľadne uskladníte športové náčinie na regálovej zostave širokej a vysokej podľa prenajatého skladovacieho priestoru. Veľkou výhodou každej sekcie je, že police môžu mať iný výškový rozostup. Pádla, karimatky, náhradné diely na bicykle uložíte na nízke poličky, väčšie kartóny zase na police vysoko do seba. Odolné police vydržia ja to, že na ne nakladiete po návrate zablatené vybavenie a vrátite sa k jeho čisteniu až po pár dňoch.

A keď si nájdete nový podnájom na lepšom mieste, regálové police s kamošmi ľahko rozoberiete, prenesiete do novej garáže a opäť zostavíte tak, aby ste mali vo svojich veciach na voľné dni poriadok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *