Kam s nimi

Osobný automobil dnes patrí hádam do každej rodiny a sú domácnosti, ktoré využívajú automobily aj dva. Ale ako každá vec, používaním sa postupne opotrebuje a z verného služobníka sa stáva vec, o ktorú sa treba starať. Každý máme tú svoju hranicu, pri ktorej nepovažujeme náklady na servis auta problémové a kedy už nám to vadí. Pri prekročení tejto hranice nasleduje riešenie otázky, kam s ojazdeným autom.

Pre niekoho je auto staré, keď má tri roky a práve mu skončil leasing, pre niekoho je aj desaťročné auto ako nové. Vždy záleží od veľkosti peňaženky a osobných nárokov. A vďaka tomuto existuje trh s ojazdenými autami. Jedným umožňuje získať za svoje „staré“ auto ešte nejaké peniaze a kúpiť si nové, druhým dovoľuje kúpiť si svoje „nové“ auto za rozumné peniaze.

Autobazár nie je vždy dobrým riešením

Povesť slovenských autobazárov utrpela aférami okolo stáčaných kilometrov a najmä postojom k záručným chybám. Preto kto predáva ojazdené auto naozaj v dobrom stave, sa chce vyhnúť bazárom a byť jedným z tých priemerných. Vtedy je jednoduchšie predávať auto individuálne. Namiesto vylepovania plagátikov po vchodoch alebo neúčinnej inzercie v regionálnom týždenníku je tu Auto Burza. Internet je dostupný dnes už všade. Nie len v kanceláriách, domácnostiach, ale aj mobilných telefónoch. Tým, že sa postaráte o predaj staršieho auta sami, bez sprostredkovateľa, môžete docieliť aj vyššiu predajnú cenu.

Rovnako tak záujemca o kúpu jazdeného auta sa lepšie dohovorí s predávajúcim, ako s bazárom. Jednak autobazár chce na každom aute zarobiť svoju províziu, jednak ich praktiky mnohých odrádzajú od kúpy dovezených ojazdených áut s pochybnou históriou. Ak nezatajíte žiadne problémy svojho auta a správne stanovíte jeho cenu, získate tak obaja. Vy drahšie predáte, ako by vám ponúkol autobazár a kupujúci ušetrí. Burza pomáha zbaviť sa vecí, ktoré už nepotrebujte a naopak, získať to, čo vám chýba. A netýka sa to len automobilov a ich doplnkov. Predať a kúpiť s internetovou burzou môžete prakticky čokoľvek. Ako keby ste sa pohybovali po virtuálnom jarmoku, ktoré už vymizli z našich miest. Tento jarmok ale nemá hranice a nezáleží, kde sa nachádzate. Všetko nájdete na jednom mieste.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *