Falcovaná škridla

Keď vidíte po uliciach chodiť nejakého človeka, čo má hlavu stále hore, buďte si istý, že je to ten, čo má plnú hlavu starostí. Hľadá riešenie svojho problému. Najpravdepodobnejšie kúpil alebo zdedil starý dom alebo stavia svoj nový príbytok a potrebuje sa rozhodnúť, akú strechu mu dať. A pozerá sa po ostatných domoch, akú strešnú krytinu majú ľudia na tých domoch. Ak ste v podobnej situácii, iste vám príde vhod niekoľko rád od človeka, čo si týmto procesom prešiel.

Hoci väčšina ľudí sa zaujíma o dispozície interiéru domu a možno o farbu fasády, najdôležitejším prvkom každého domu sú základy, aby do domu netieklo odspodu, a strecha, aby do neho nepršalo zhora. Ako základy tak aj strecha okrem izolácie proti vode plnia aj ďalšiu funkciu, tepelnú izoláciu celej stavby. Aby sme sa v dome cítili pohodlne v každom ročnom období a aby nám nebola v zime zima a v lete horúco. A ešte musí taká strecha vydržať nápor krupobitia lebo haldy snehu.

Ako vidno, rozhodnutie ako vybrať škridlu na strechu nemusí byť jednoduché a oplatí sa mu venovať dostatok času. Samozrejme, že okrem škridle máte na výber aj ostatné druhy krytín, ale ak fakt chcete mať okrem pohodlia, komfortu a pocitu bezpečia aj istotu, že vaša strecha vydrží dlhé desaťročia, nie je dôvod nestaviť na stáročia osvedčenú istotu. A tou je klasická pálená škridla.

klasická pálená škridla

Práve preto, že na strechu okrem kvapiek dažďa a snehových vločiek dopadajú občas aj pekne veľké krúpy, musí byť materiál škridle pevný a odolný. To sa konštrukčne zaistí tak, že krytina nie je rovná, ale má presne tvarované drážky. Ako to presne vyzerá ukazujú falcované škridly z eshopu Creaton.sk. Veď si na porovnanie zoberte kus rovného kartónu a vlnitú lepenku. Ktorý materiál je pevnejší? Navyše falcovaná pálená škridla je aj ľahká, teda aj krov a laťovanie môže byť subtílnejšie, ako pri ťažkých krytinách.

Vybrať si strechu pre svoj dom nie je jednoduché rozhodovanie. Ale len do chvíle, kým neviete, čo máte chcieť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *