Aj lyže vyžadujú údržbu

Všetko čo používame, sa opotrebúva a potrebuje z času na čas servis. Za samozrejmé považujeme, že do servisu dávame svoje auto, že občas potrebuje zásah odborníka náš počítač alebo že do servisu ideme so svojím smartfónom. A nie inak je to aj so športovou výbavou. Nie len bicykle potrebuje pravidelnú údržbu, rovnako je to aj so zimnou výbavou. Keď chcete, aby vám lyže dobre slúžili, nesmiete zabúdať na ich pravidelný servis.

Veď si len spomeňte, koľkokrát za sezónu sa vám podarí na ubúdajúcom snehu „nájsť“ pod jeho tenkou vrstvou nejaký kamienok. „Odskáče“ si to sklznica lebo kovová hrana lyží. Výsledkom je nie len kozmetická vada lyží, ale aj zhoršenie vlastností lyží. Dá sa na tom jazdiť, ale nie je to ono. A keď jazdíme pre zábavu, chceme mať zábavy čo najviac, Opotrebované lyže nám ale takýto zážitok ponúknuť nevedia. Takže raz za čas je prebrúsenie hrán či zalievanie sklznice nevyhnutné. Najlepšie je využiť profesionálny servis lyží a pri tom si dať poriadne navoskovať sklznicu, nech nám to dolu bielym svahom opäť fičí.

Vedeli ste, že servis potrebujú nie len lyže, ale aj ich viazanie? Dajte si ho skontrolovať, prípadne nastaviť. Viazanie spája lyže s lyžiarkami, zaisťuje bezpečné pripnutie lyží, ale aj ich bezpečné vypnutie, keď nezvládneme zatáčku a spadneme.

lyze

A keď už ste sa na svahu navystrájali toľko, že žiadny servis vaše staré lyže už nezachráni, je čas poobzerať sa po lyžiach nových. Skúsiť môžete napríklad lyže Volkl s dlhoročnou tradíciou na trhu. Sú v nich zabudované všetky skúsenosti a znalosti výrobcu, vďaka ktorým bude váš zážitok na svahu nezabudnuteľný.

Očakávate pri zjazde stabilitu alebo dávate prednosť vysokej rýchlosti? Chcete aby vaše lyže boli na svahu jasne viditeľné? S lyžami Volkl vždy dosiahnete svoj cieľ a prežijete skvelý zážitok z jazdy. Užite si zimu naplno.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *